Savijalakeste logo
EST / ENG

Folkgrupp Savijalakesed Võru folkloorifestivalil „Teljed“.Juuli alguses 12.-14.07 tantsisid Savijalakesed Võru folgil. Festivalil osalesid tantsijad Soomest, Lätist, Prantsusmaalt, Portugalist, Inglismaalt, Puerto Ricost, Nepalist ja muidugi Eestist.

Ilm oli superkuum ja hing rõõmus, programm tihe ja ootamatusi täis. Esimeseks üllatuseks oli esinemine Mõniste talumuuseumis koos nepaallastega, millele järgnes üks korralik mulgipuder ja õhtune simman ansambliga Apelsin.

Unustada ei saa ka tantsuorienteerumist, igas punktis erinev tants. Seejärel tuli end kiirelt Kandle aia esinemiseks valmis panna, laval koos heade sõpradega tantsida oli vägev tunne. Ilm oli kuum ja rahvariideis olla oli veel kuumem. Õhtusele Tänavatantsule tuli rahvast palju, nii et ringtantsudeks moodustus ring ringi sisse.

Esineti ka vabalaval, kus savijalakesed said omale hellitava hüüdnime – “teemantjalakesed”. Lõppkontserdil Kandle aias tantsiti 15-osalist Kaera-Jaani. Meie esinemised Võrus said selleks korraks läbi ja kellel kodupoole kiire oli, tantsis „1-2-3-4-5-6-7“.

Kommenteerimine on suletud.