Savijalakeste logo
EST / ENG

#01 Savijalakesed tantsisid võistu


Jüripäeval, 23. aprillil, toimus Kosel viies Maie Orava tantsude võistutantsimine, kuhu sõitis osalema ka Savijalakeste vanem rühm, et võistu rahvatantsu vihtuda ja mõõtu võtta; võrrelda kelle polka on hoogsam ja millise rühma lavaline šarm tunnustatud tantsujuhtidest hindamiskomisjoni liikmetele ja publikule enam meeldib. Žüriiliikmete hulgas oli ka tantsitavate tantsude autor Maie Orav, kelle 70. sünnipäeva võistutantsimisega tähistati.

IMG_6865_result
Savijalakeste vanem rühm võistles B-rühmade ehk nooremate segarühmade kategoorias – kuna D-rühmade ehk vanemate segarühmade jaoks oleks meie keskmine vanus pisut veel kasin olnud, siis sobisime sellesse gruppi väga hästi. Hoolimata sellest, et nime poolest oli tegemist nooremate segarühmadega, olid tegelikult ka selles kategoorias tantsima kogunenud ikkagi suure tantsukogemusega ja rühmajuhtide poolt kenasti väljakoolitatud tantsijad. Lisaks meie rühmale olid selles kategoorias võistlemas veel kolm rühma – Sõlekese vilistlasrühm, Virulane ja Kaktus.
Tantsida tuli kaks tantsu. Esimene, kohustuslik tants oli kõikidele rühmadele ühine ja selleks oli „Hiidlase lugu“. Kui kõik rühmad olid kohustusliku tantsu ära tantsinud, toimus avalik hinneteandmine žüriiliikmete poolt. Selline avalik hindamine ning kohustusliku ja „vabatantsu“ tantsimine võistlusel meenutas veidi isegi iluuisutamise hindamissüsteemi ja korraldust.
Põnevus oli suur ja emotsioon vägev, kui selgus, et saime viieliikmelise žürii neljalt liikmelt 10-pallisüsteemis hindeks 9 ja võitsime omas kategoorias kohustusliku tantsu vooru ära. Nüüd oli kõigil suur tahtmine ja hasart sees ka vabalt valitud tantsuga žüriile sama head muljet avaldada. Vabalt valitud tantsuks oli meil „Viiuli polka“. Selle tantsu esimene osa on aeglane ja lüüriline ning teises osas on hoogne ja särtsakas polka ja pöörlemine, mille ajal suutsime publiku endale kõvasti kaasa plaksutama panna. Valiktantsude järel läks žürii oma otsust tegema ning meie jäime tulemusi ootama.
Vahepalana esitas Virumaa tantsuansambel Tarvanpää Maie Orava uusima tantsu „Orava sabatants“. Seejärel algas tantsude autori õnnitlemine, muuhulgas oli kingituseks väike pildike sõnumiga „Parem Orav peos, kui Tiivel katusel“ (ääremärkusena olgu öeldud, et silmas on peetud tantsujuht Henn Tiivelit). Savijalakeste poolt oli juubilarile kingituseks ikka midagi savist – suur savist sõlg.
Kohustusliku ja valiktantsu koondarvestuses saime oma kategoorias Sõlekese vilistlasrühma järel II koha.
Üldarvestuses võitis võistutantsimise suurima punktisummaga Ulrika Graubergi juhendatav naisrühm Lustlik. Võitjal on au korraldada ka järgmine võistutantsimine ja meil rõõm, et saab minna jälle Tallinnast välja osalema mereäärsesse Haapsallu.

Kommenteerimine on suletud.