Savijalakeste logo
EST / ENG

#31 Komm või pomm?


Aga mis hakkab õhtul juhtuma? Või milliseks kujuneb müstiline öö kahe tantsupäeva vahel? Kellele peetakse rebasejahti ning kui meelierutav võib üks lõimumispidu olla?

2017/18 tantsuhooaeg on Savijalakestele väärikalt viiekümnes. Juubelihooajale kohaselt valmistume suureks pidupäevaks ning tähistamiseks, kuid see tähendab, et aasta möödub veel suurema töötähe all. See aga omakorda tähendab rohkem treeninguid ning isegi tantsulaagreid. Savijalakeste esimene suurem kokkusaamine on alati olnud iga-aastane Lõimumispidu hilissügisel. Sellel aastal ühendasime selle aga hooaja esimese tantsulaagriga ning tulemuseks oli kõige hirmsam Halloween’i öö Kohila Gümnaasiumis.

Hommikune ühistreening

Selleks, et aga jalad õhtuks valmis seada, algas laagripäev muidugi hoopis varem. Esimene rivistus toimus koduselt tuttavas Kohilas juba laupäeva hommikul kell 10.25. Äratus-soojendus-tervitustreeningu viis läbi savijalakestele hea sõber Enn Meiesaar, kes pani terve spordisaalitäie inimesi lõunamaised rütme tabama.

Hea tuju ja energia eest hoolitses taaskord meie suur sõber Unilever Eesti. Suur-suur aitäh mõnusate jäätiste eest!

Mida lähemale jõudis aga õhtu, seda ärevamaks muutus kõigi meeleolu. Kunagi varem polnud Savijalakesed sellist püha nagu Halloween tähistanud, kuna lõimumispidu langeb alati kokku meie sünnipäevaga novembris. Seekordne laager sattus just oktoobri viimasele nädalavahetusele ning Halloween oli väga aktuaalne, seega sobis see ka ideaalselt õhtu teemaks.

Uksed avanesid …

Kõige verd tarretama panevad, kõige hirmsamad, kõige süngemad, kõige rebaselõhnalisemad, kõige põnevamad ja verisemad tegelased roomasid avaustest sisse avastama salapärast saali. Pärast õhtujuhi tervitust ootas pidulisi üllatus. Lisaks terve õhtu väldanud tantsutrallile, presenteerisid oma tantsuoskusi meile fantastiline JJ-Street tantsukompanii Brita Kikase kindla juhendamise all. Meeleolukas ja võimas number ei jätnud ühtegi kommi- ja pommitajat külmaks.

JJ-Street Dance Company

Õhtu kulminatsiooniks oli aga muidugi uute Savijalakeste ametlik proovile panek, vastuvõtmine ja ristimine. Selle jaoks tegid meie andekad rebased ainult veerand tunniga valmis improvisatsioonilise kava neile ette antud loo põhjal ja kandsid selle kõigile kohalviibijatele ette. Riitused lõppesid traditsioonidega, millega iga värske savijalake rinda peab pistma. Loomulikult said kõik suurepäraselt hakkama. Pind päkka ja soovime neile pikki tantsuaastaid meie hulgas.

Tibusid loetakse sügisel – seekordsed rebased tõstsid lati kõrgele ning lahendasid erinevaid ülesandeid väga loovalt.

Rebaste vanne

Ekspromt-koreograafia ning spontaanne tantsuetendus rebastelt

Kogu melu hoidis üleval ning juhtis meie professionaalne õhtujuht Norbert, kelle eestvedamisel kestis pidu veel pikalt pärast müstilist keskööd. Ühtlasi tehti Halloweeni ööl midagi uskumatut – üritusega mindi ajas tagasi, et maagiline öö veel kauem kestaks. Tõepoolest, öösel vastu pühapäeva pöördusid kõik kella täpselt ühe tunni võrra suvepoole ning meeleolukas pidu kestis veel kauem.

Piret ja suurepärane õhtu peremees Norbert

Kolmandat aastat järjest võitis traditsioonilise lõimumisvõistluse “Tantsubingo” suurmeister Käthrine

Järjekordne omanäoline perepilt fotoalbumisse

Päev #2

Pühapäevasel laagripäeval olid veel nii mõnelgi Halloweeni nautijal juuksed rohelised ja riided õhtusest virr-varrist värvilised. Suures saalis ootas kõigi laagrilisi taas Enn, kes tantsijate soovil kordas taaskord tuttavat väetreeningut, mis on savijalakeste seas äärmiselt populaarne ning menukas. Väetreening annab suurepärase laengu ning energia, mis kulus teisel laagripäeval küllaga ära.

Pühapäevased trennid keskendusid nii üldrepertuaari, Gaudeamuse tantsude kui ka meie juubeli kontsert-etenduse programmi kinnistamiseks. Kohilasse tuli oma tantse õpetama tantsuansambli Sõprus juht ning koreograaf Kätrin Järvis, kes koos assistendiga tutvustasid kaht tantsu.

Traditsioonilise lõpu sai laager taaskord Kohila Gümnaasiumi aulas, kuhu kogunesid kõik laagrilised üllatuseks. Seekord oli Piretil kavas meie etnose ja folkloori workshop ehk tegime kogu kollektiiviga läbi armsaid lõimumis- ja seltskonnatantse:

“Kuna eile õhtusel lõimumispeol oli meie hulgas nii Jokkereid, sebrasid, poliitikuid, nõidu ning skelette ja nimed loomulikult kellelegi meelde ei jäänud, siis täna tantsime ja tutvume veel kord, et iga Maie ja Mari oleks ikka tuttav”

Ja oligi aeg suureks ringiks ning turvalise kodutee soovimiseks. Siinkohal teeme kummarduse Ennule, Kätrinile, meie kasvatajatele Kajale, Maidule, Krissule ja Piretile ning A1-rühmale eesotsas rühmavanem Kariniga, kes õhtuse peo korraldasid. Suur tänu Kohila meid taaskord võõrustamast. Me kohtume taas!

Tantsulaagri esitandem: peakorraldaja Piret ja Savijalakeste lemmik hommikune ärataja Enn Meiesaar

Järgmiste Kommide või pommideni!

– Rainis

Kommenteerimine on suletud.