Savijalakeste logo
EST / ENG

#21 Imeline hingelind


2016. aasta suvel sai taaskord puudutada kõige armsamat tantsumuru Kalevi staadionil. Suur võimlemispidu andis selleks ka rahvatantsijale põhjuse nädalajagu proove teha, jooniseid ning tantsuoskusi lihvida ja kohtuda oma tantsusõpradega üle Eesti. Kogusime sellest tujuka ilmaga suvenädalast emotsioonikilde nii oma Facebooki kanalil kui oma tantsijate käest ning koondame need kõik siia. LIVE-ülekandeid, vahetuid reaktsioone ning tantsijate valmistumist esinemiseks näebki Savijalakeste Facebooki kodust.

Sinuga koos on mu maailm nii lai.
Sinuga siin seda tunda ma sain.

/Ott Lepland „Hingesugulane“/

Võimlemispidu Hingelind

Võimlemispidu Hingelind

Nii nagu võimlejad on alati oodatud tantsupidudele, oli rahvatantsijatel au olla seegi kord palutud külaliseks võimlemispeole – Eestimaa V võimlemispeole “Hingelind”. Savijalakesed olid väljas kahe rühmaga ja tundsid peost mõnu nagu tantsupidudest alati. Üle mõne aja kohtuda harjutusväljakul heade sõpradega teistest tantsuansamblitest, mõnusad õhtused koosviibimised oma kallite rühmakaaslaste seltsis, sammuda taas ülevas meeleolus trepist alla Kalevi staadioni tantsumurule ning teha seda, mida me üle kõige armastame.

Savijalakesed nautisid täiel rinnal imelise hingelinnu lendu ning hingelaegaste avanemist. Koos Tanel Padari, Ott Leplandi, Karl-Erik Taukari ja Getter Jaani ning ETV Lastekoori ja tuhandete võimlejate ning tantsijatega vaatasime headuse laekasse, kiikasime avastuste- ja seiklustelaegastesse, saime osa õrnast hingepuhtuse ja emotsionaalsest hingevalu laekast ning avasime armastuselaeka. See oli kordumatu ja võimas tunne.

Kuid nii nagu tantsupidudega juba kord on, et alles me koguneme proovideks kui juba on see pidu läbi ja hakkame ootama järgmist. Kohtumiseni juba järgmistel tantsupidudel kallid hingesugulased – tantsijad, võimlejad, muusikud, lavastusmeeskond ja kaasaelajad.

 

Vaata lisaks:

 

hingelind-kodukas

 

Kommenteerimine on suletud.