Savijalakeste logo
EST / ENG

“Kägara 16” koondas Eesti südamesse 1400 tantsijat


Laupäeval, 20. veebruaril toimus Paides selle talve suurim rahvatantsukontsert «Kägara 16», mis tõi Kesk-Eestisse kokku 1400 tantsijat, nende hulgas ka TTK tantsuansambli Savijalakesed.

Sündmusega tähistati nii Eesti Tantsijuhtide Rahvatantsurühma (ETR ) 50. sünnipäeva kui ka legendaarse rahvatantsu “Tuljak” looja Anna Raudkatsi 130. sünniaastapäeva.

Raudkats oli rahvapärimuse koguja, õpetaja, lavastaja, suusatamise propageerija ja Eesti esimesi kõrgharidusega võimlemisõpetajaid, samuti paljude tantsuraamatute autor. Alates 23. veebruarist on avatud Tartu Laulupeomuuseumis Raudkatsi sünniaastapäeva tähistav näitus „Kanname südameis Tuljaku tuld. Anna Raudkats – 130”. Näituse tarbeks loodi Anna Raudkatsi vahakuju, mille valmistamine sai teoks tänu Tantsupeomuuseumile ning paljude rahvatantsijate ning tantsusõprade annetustele.

Savijalakeste kunstiline juht ja tantsuõpetaja Piret Lett liitus Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühmaga 1975. aastal ja tõdeb, et ETR on olnud tema parim tantsukool, kus on olnud võimalus õppida, tantsida ja reisida koos erinevate generatsioonide tantsuõpetajatega. Juubelikontsert oli 50-aastase ETRi vääriline ja tõestas, et rahvatants on väga elujõuline. “Tantsuansamblile Savijalakesed, nii noortele kui ka staažikamatele tantsijatele oli kontsert väga suureks emotsionaalseks laenguks”, rõõmustas Lett.

 

“Savijalakesed tantsisid Kägaral”
– Tallinna Tehnikakõrgkooli koduleht. Avaldatud: 21.02.16

Kommenteerimine on suletud.