Savijalakeste logo
EST / ENG

20ndate Wabariigi salongiõhtul langes Savijalakeste märke


28. novembril avas üheks õhtuks uksed glamuurne Wabariigi Salong. Pea sajanditagusesse aega, 20ndatesse aastatesse, juhatasid teed meie Väärikad, kes võtsid enda kanda traditsioonilise Lõimumisõhtu korraldamise.

koos1

Novembrikuu on Savijalakestele väga sümboolse tähendusega. Üldiselt langeb novembrisse pea alati esimene suurem savijalakeste ühisüritus, mille peaeesmärk on tutvuda, suhteid soojendada ja koos lõbutseda. Teiseks langeb novembrisse mitu olulist sündmust: Savijalakeste sü
nnipäeva oleme harjunud kollektiivisiseselt novembris pidama; meie kunstiline juht, liider ja kollektiivi ema on novembrilaps ning viimaks peab ka Tallinna Tehnikakõrgkool oma sünnipäeva just mardi- ja kadrikuul.

Seekordne tutvumispidu toimus meie oma kooli, nüüdseks sajandivanuse Tallinna Tehnikakõrgkooli, aulas.

Õhtu algas üllatusega. Bizet kangelanna Carmen tervitas salongilisi oma vapustava “La Habanera” aariaga. Rahvusooper Estonia metsosopran Triin Ella esitas savijalakestele kolm imelist lugu ning soovis pidutsejatele Estonia poolt kaunist ja meeldejäävat õhtut. Kuigi andekas metsosopran pidi otse rahvusooperi lavale tagasi ruttama, jõudis ta jagada oma imestust pidulistest, kes olid oma välimusega palju vaeva näinud ning jätsid tõepoolest mulje, nagu tegemist oleks autentse 20ndate salongiõhtunga.

Aula oli jagatud kolmeks: esiteks (loomulikult) avar tantsupõrand, teiseks laudkondade ala ning kolmandas lava, millel sai soovi korral lasta end fotograafil pildistada. Kui õhtu esimesed tunnid möödusid ajastukohaste lugude, siis hommikuks jõuti muusikaga juba tänapäevale üsna-üsna lähedale. Peaasjalikult toimusidki õhtul tutvumismängud, kuid üldiselt oli jäetud piisavalt aega ja ruumi vabaks suhtluseks ning tantsimiseks. Niisiis said kõik teada, kes on olnud mitmekordne Eesti ja ühekordne Baltikumi meister, kes mängib sel talvel teatrietenduses lumehelbekest, kes on laskmismeister ning kellel on 6 õde-venda.

Tähelepanu pööraks veel ühele olulisele sündmusele. Loomulikult anti ka selle aasta lõimumispeol üle järjekordsed Savijalakeste märgid, mis sümboliseerivad kollektiivi täieõiguslikku liikmelisust ning rebasepõlve lõppemist. Savijalakeste märgi lunastamiseks tuleb kollektiivis vähemalt aasta tantsida ning lõimumisõhtul vajalikud ristsed saada. Riitustavade hulka kuuluvad tihtipeale erinevad ülesanded, vande andmine ning pastlalöök kõige staažikamalt tegevtantsijalt.

 

Salongiõhtul said Savijalekese märgi 13 tantsijat. Õnnitleme ja tervitame kõiki värskeid märgikandjaid!


Kommenteerimine on suletud.