Savijalakeste logo
EST / ENG

#12 Kuressaare Merepäevad 2015


Suvi on jällegi kuldseks sügiseks muutunud, kuid on veel nii mõndagi, mis seostub savidele just mööduva suvega. 2015. aasta suvel toodi koju Vargamäe Võistutantsimise pastel ning veedeti palju aega mere ääres. Just nimelt meri on selle suve pea läbivaks märksõnaks: merepidu Kihnus, suvepäevad teemanimega ,,Merepäevad” ning esinemine Kuressaare Merepäevadel. Just viimasest kirjutab meile Pirru.

Võtsin juba varakult kotipakkimise käsile, sest mere taha ei saa mitte tihti esinema ja pralletama minna. Lapsed kaenlas, puhtad valged sukad, pärg ja seelik-pluus ühes, sai augustikuu esimestel päevadel Kuressaarde sõidetud.

Juba varakevadel oli tulnud sealt mailt kutse Savijalakestele Kuresaare merepäevade raames üks korralik esinemine ette kanda. Meie folkgrupi kaks vahvat rühma said harjutada viimaste Tallinnas oleku päevadeni. Ükskõik, kus sa ka end ei näita – pluus peab seljas valge olema ja päkk sirutatud. Parim, kui sammud on laitmatult meeles ja suu kõrvuni. Seda kõike me siis harjutasimegi.

Kuressaare oli sama koha peal ja esinemispaik ilus! Sooja ning naeratavat publikut oli palju.  Sammude seadmisest ja särgi triikimisest oli kasu –esinemine õnnestus imehästi. Tuuline tantsupaik keerutas sabasid ja pärgade linte. Juhendaja Kaja sujuv ja toetav  jutt tantsude vahele lõi rõõmsa meeleolu. Ilus esinemine oli. Isegi lapsed istusid paigal. Ämmad-äiad plaksutasid. Vanaisad ja vanaemad kiitsid meite rühma poisse ilusa rühi ja kõrge jala eest. Tüdrukud pidid seejuures meil alati ilusad olema. Kaks vanemat prouat tulid tänama ja ütlesid, et see polnud mitte lihtsalt hindele viis tehtud kontsert, vaid viiele suure plussiga! Oli tõesti särtsu ja kärtsu, tundeid suuremaid ja soojemaid.

Kui Savijalake juba kord end tantsima seab, siis see ei lõpe tavaliselt enne hommikuvalgust.  Nii lõppes ka meie tantsupäev merepäevade tantsutelgis simmanit pidades.

Suitsukala lõhn oli kätel, järjekord praamile kilomeetrites mõõdetav, valge särk oli natuke mustavõitu… kes sellest ilma jäi on ise süüdi! Oli imeilus reis ja kontsert!

Aitäh, Kuressaare Merepäevad, meid võõrustamast!

jDcnRqN2PR8hlbzUrciuSgg-2ewj6oPaWpbdgukKRiY,L2cCJ4X2JQJkIHd_uy39Bnk0X3uKb-kckOljqqCvV8w-Recovered

 

Vaata lisaks

  • Kuressaare Merepäevade ametlik Facebooki leht asub siin
  • Kuressaare Merepäevade ametlik koduleht asub siin

Kommenteerimine on suletud.