Savijalakeste logo
EST / ENG

#09 Kihnu Mere Pidu 2015


2015. aasta suvi oli Savijalakestele südamelähedaseks meri ja merepäevad. Seda temaatikat kandsid endas Savijalakeste suvepäevad,kuid ka mõlemad suuremad avalikud esinemised toimusid merele väga lähedal. Esimesest neist, Kihnu Mere Peost 2015, tegi ülevaate Karin.

11411935_975891549129819_867546753631377174_o

Kui reedel, 10. juuli õhtul „Jõnn“ Kihnu sadamasse jõudis, oli Mere Pidu juba alanud. Punasetriibulised Kihnu seelikud ehk kördid toretsesid, keerlesid ja pöörlesid muusika ning tuulte rütmis. Oli pilvine ja jahe juulikuu õhtu, nagu sellele suvele kohane.

Savijalakesed pakiti veoauto kasti. Järgmine peatus: Kihnu kool, kus kaheks päevaks oma pesa sisse seadsime. Madratsitele koht leitud, rahvariided laiali laotatud, soojad riided seljas ning väikene jalgsi-matk tagasi sadamasse tehtud – peole! Esimesel õhtul tantsisime teiste pillide järgi – ehk meil endal esinemisi kavas ei olnud. Ivo Linna täitis vihmase tantsuplatsi ning Kihnu seelikud keerlesid aina kiirenevas rütmis, millega juba pikast merereisist väsinud Savijalgadel andis sammu pidada.

Laupäeval oli meie esinemine kavas alles õhtul kell seitse, seega oli hea plaan magada lõunani. Õnneks hoolitsesid uued sõbrad kõrvalruumist, Palamuse segakoor Kuus Õuna, selle eest, et Savijalakesed siiski ilusat päeva maha ei magaks ning äratasid üle maja kõlava lauluga kell 8 hommikul. Hea küll! Varajase äratuse eest saime headelt naabritelt veekeetjat laenata ning hommikukohvi nautida. Seejärel seadsime sammud Kihnu populaarsesse Kurase baari hommikusöögile. Hommikust sai lõuna. Kes avastas saart, kes otsis metsast maasikaid, kes nautis rahvajooksu ning kes käis muuseumis Kihnu kultuuriga tutvumas – igale maitsele midagi. Kell neli kogunesime oma avastusretkedelt kokku, tegime koolihoovis meeldetuletuseks paar kiiremat tantsusammu ning kell 18:15 ootas meid juba vana tuttav külamees veoautoga, et rahvariideis Savijalakesed Mere Peole sõidutada.

Päike säras, kollased pärjalindid lehvisid tuules, meeleolu mõnus – nii möödus pooletunnine kava meie lemmikute: Kungla rahva, Riidaja, Ilosa, Pika reilenderi, Võrokeste tantsu, Savikoja ja Kaera-Jaani järgi, ikka Ilusti ja Kenasti. Ning loodame, et tulevikus on Veel Kord võimalus oma Jäljed Kihnu saarele jätta.

Õhtune tantsupidu, pühapäevane jalgrattaretk ümber Kihnu saare, kohtumine Kihnu Virvega, silmapiiri taha ulatuvad vaated majakast, juukseid sasivad saaretuuled, öised jalutuskäigud metsavaheteedel ning peadpööritava kiirusega pöörlevad kihnu kördid jätsid oma jäljed igal juhul meie hinge.

Pühapäev. Taas oli „Jõnn“ sadamas ning kergete lainete loksudes jõudsime Munalaiule tagasi.

 

Aitäh, Kihnu!

 

Vaata lisaks:

Kommenteerimine on suletud.