Savijalakeste logo
EST / ENG

#07 Meeste Tantsupidu KOLM 6. ja 7. juuni 2015, Rakvere


Jahe kuid päikesepaisteline juunikuuõhtu tõi Rakveresse kokku Eesti rahvantantsurühmade mehisemad pooled, ulatudes pisikestest poisikestest auväärsete meesteni ja koondades tantsulõvisid igast Eesti nurgast.

Ka Tallinnast liikus üks seltskond oranžides vormides – Savijalakeste mehed sõitsid   rõõmsalt III meeste tantsupeole eesmärgiga pakkuda Eesti rahvale kolmandat korda rohkem meest. Meie kollektiivi läks esindama kolm gruppi, kõik A-rühma kategoorias, mis tähendas, et alati nägi proovide ajal platsil tuttavaid värve ja nägusid.

Kõik Tallinna rühmad majutati Rakvere Gümnaasiumi, mis asub 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel staadionist – seda võib kahtlemata pidada puhtaks logistiliseks võiduks kõgile pealinlastele. Samas dikteeris parasjagu kestev keskkooli lõpueksamite periood iseasja, et kõik kolm rühma pidid mahutama end samasse klassiruumi, kuid nagu vanarahvas ütleb, mahub häid lambaid palju ühte lauta ning tegelikkuses mahtusid ruumipuuduse kiuste kõik mehed magama sinna, kuhu soovisid.

A-rühmadele oli ette nähtud päris mitu proovi, mis olid ära jaotatud mitme päeva peale. Saabumise päeval kestis harjutusväljakul trenn lausa poole kaheteistkümneni õhtul, kuid järgi mõeldes oli see teene kõigile tantsijatele. Järgneval päeval otsustas liigijuht Aveli Asber, et meie tubliduse tõttu ei pea ta vajalikuks korraldada graafikujärgset proovi. Esialgu ei osanud mehed sellist luksust oodatagi, sest umbes 6 tundi aega iseendale ja kamraadidele oli ennenägematu. Üks seltskond otsustas välkideest tiivustatuna sõita Põhja-Eesti metsadesse rühmakaaslase juurde sauna, teine punt aga tegi meeldiva uinaku enne õhtust üldproovi.

Laupäeval ja pühapäeval läks asi tõsiseks, sest järsku ilmus tribüünidele publik. A–rühmade etenduse graafik oli kahjuks üsna kaootiline. Kuigi kontserdi alguses ei toimunud midagi, siis alates keskpaigast kuni lõpuni pidid mehed kiiresti kaabud tooma ja hiljem ka riideid vahetama ning kõigeks selleks anti naeruväärselt vähe aega. Kuid tantsija pädevus ei lasknud kordagi kontserdil meeste järele oodata ning kõik sujus nii nagu plaanitud. Viimane kontsert oli veidi kurb, kuna nii-öelda vennastumisprotsess oli jõudmas lõpule. Samas oli meeste tantsupidu koht, kust tuldi tagasi teistsuguste, paremate meestena. Teadmine, et kõrval seisavad parimad sõbrad, kes on valmis muudekski seiklusteks, tekitab sisemusse ikka väga sooja tunde.

Maie Orav on selle aasta meeste pidu iseloomustanud järgnevate sõnadega:

MTP Kolm alateemaks on keha + hing + vaim, mis loob põlvkondadevahelise seose läbi pärimusmuusika tänapäevaste töötluste ja uute tantsude koosluse. Kogu pidu jutustas meie peopesades kulgevatest elujoontest, mis pärinevad järgnevatele põlvedele. Enamus peo tantsudest olid koreograafidelt tellitud uuslooming, mis ühendab endas kõiki kolme aspekti nii rühmaliigi tantsude üleselt kui kogu repertuaarivalikus sisuliselt küljelt.

 

Peole tulid meestele kaasa elama ka nende rühmade naised, kuigi vaid tribüünidelt. Triine-Liisi sõnul oli enamus meeste tantse vägevust täis, kuid pidu ise täit lugu ei rääkinud. Sellegipoolest, kui tuttavad platsil, on mida oodata ning kellele kaasa elada. Isegi külma tuult ei pane siis enam tähele.

Kristi sõnul pakkus meeste tantsupidu külma ja tuult trotsides mitmeid toredaid ja meeldejäävaid hetki. On väga suur vahe, kas vaadata tribüünilt tavalise pealtvaatajana tantsivat meeste massi või otsida pilkudega neid oma mehi, kelle trennidele on terve aasta kaasa elatud ning oodata põnevusega, milliseid trikke nad ühes või teises kohas teevad!

Võiks öelda, et meeste tantsupeol oli ühendav jõud ja seda ennekõike meie rühma jaoks – mehed vennastusid koos trenne tehes. Tegelikult tekkis suurem kokkuhoidmine ka naistel, kes nii tantsupeo eel kui ka ajal neile kaasa elasid. Kõige toredam hetk oli aga see, kui kogu rühm tünnisaunas kokku sai – ikkagi üks tervik.

Andre, kes osales meeste tantsupeol esmakordselt Savijalakeste koosseisus, arvates oli MTP3 väga meeleolukas sündmus just meeste keskis. Sai nautida sooja ilma ja külma õlut. Võib ka öelda, et toimus ‘next-level-lõimumine’. Kindlasti jäävad meelde ka saunaõhtud ja ühine linnapeal seiklemine.

 

– Ülevaate Savijalakeste osalemisest kolmandal meeste tantsupeol pani kokku Kaja; sõna ütlesid sekka Antsud.

 

* Savijalakeste osalemist Tallinna Vanalinnapäevadel ja Meeste Tantsupeol KOLM vahendas ka Tallinna Tehnikakõrgkooli koduleht, artiklit saab lugeda SIIT.

 

Kommenteerimine on suletud.